ساخت ساز

درب ضد سرقت

دسته‌بندی نشده

7 آوریل 2020 83 بازدید
ساخت ساز
درب ضد سرقت

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت (درب امنیتی) به دلیل ساختاری امنیتی خود مانع ورود و دستبرد سارقین می گردد. این نوع درب از هرگونه دستکاری، تخریب، اهرم بودن، فشار، برش و باز کردن قفل در امان است.

ویژگی درب های ضد سرقت:

درب ضد سرقت دارای امنیت بالا، نصب آسان، زیبایی بصری، قیمت متنوع، عایق صوت و حرارت، ضد انتقال حریق و استاندارد در برابر حوادث غیر قابل پیش بینی می باشد.

برای مطالعه بیشتر درباره ویژگی های درب ضد سرقت، مقاله ویژگی های درب ضد سرقت را مطالعه فرمایید.

درب ضد سرقت از چوب و فلز تشکیل می گردد. از چوب و mdf به دلیل زیبایی بصری و از فلز برای بالا بردن امنیت در این نوع درب ها استفاده می گردد.

ساختار و قطعات تشکیل دهنده درب ضد سرقت :

ساختار و قطعات درب ضد سرقت بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که نقش مهمی در ایجاد امنیت و استحکام درب های ضد سرقت دارد . این ساختار متشکل از اسکلت فلزی ( چهارچوب، کلاف فلزی، لولا، کلاف داخلی و ورقه میانی)، عایق درب ضد سرقت، رویه درب ضد سرقت، دستگیره، قفل، شب بند، چشمی، قفل پستچی و درکوب می باشد.

برای آشنایی بیشتر با ساختار و قطعات تشکیل دهنده درب ضد سرقت، مقاله ساختار و قطعات تشکیل دهنده درب ضد سرقت را مطالعه فرمایید.

انواع درب ضد سرقت :

درب ضد سرقت از نظر ساخت کشور، نوع رویه و روکش به انواع مختلف تقسیم می گردد.

بیشتر درب ها ضد سرقت در ایران ساخت کشور های ترکیه و چین می باشد که البته انواع آن در ایران نیز ساخته می شود. درب های ضد سرقت ایرانی بیشتر شبیه نوع ترک تولید می گردند.

درب های ضد سرقت از نظر رویه به انواع مختلفی تقسیم می گردد. علت اصلی این تفاوت در نوع روکش، طرح و رنگ آن ها است. درب های ضد سرقت شامل انواع رویه برجسته لوکس، رویه برجسته اکنومی، رویه CNC، رویه PVC، رویه ملامین و رویه فلز می باشند.

برای مطالعه بیشتر درباره انواع رویه، مقاله انواع درب ضد سرقت از نظر رویه را مطالعه فرمایید.

درب های ضد سرقت از نظر روکش به انواع روکش چوب راش و گردو، روکش لمینت، روکش PVC، روکش هایگلاس، روکش ملامینه، روکش اکرلیک ، روکش پرینت و روکش هات پرس تقسیم می گردند.

برای مطالعه بیشتر درباره انواع روکش، مقاله انواع درب ضد سرقت از نظر روکش را مطالعه فرمایید.

نکات مهم هنگام خرید درب ضد سرقت:

در هنگام خرید درب ضد سرقت باید به نکات حائز اهمیت در خرید آن توجه کرد چرا که ممکن است درب معمولی به جای درب ضد سرقت و درب بی کیفیت به جای درب با کیفیت به  مشتری فروخته شود.

این نکات شامل مناسب بودن شاسی، انتخاب چهارچوب مناسب ،جنس و اتصالات چهارچوب، کیفیت لولا، تعداد و پنهان بودن لولا، جنس ورقه میانی، استفاده از قفل و ضد اسید بودن آن و تعداد زبانه های قفل می باشد.

برای مطالعه بیشتر درباره این نکات مهم هنگام خرید درب ضد سرقت، مقاله نکات مهم هنگام خرید درب ضد سرقت را مطالعه فرمایید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *